DOBRA KSIĄŻKA: Guillaume Musso „Zjazd Absolwentów” – rekomendują Ewa Skuta & Daga Gormann

fot.empik.com

„Jedna z najlepszych powieści kryminalnych, jaką czytałem od lat. A przede wszystkim – wspaniale napisana!”A.J. Finn, autor „Kobiety w oknie”

„Niesamowicie satysfakcjonująca… Ta książka trzymała mnie do późnej nocy i po prostu musiałem przekręcać jej strony!”Harlan Coben

Takie recenzje są wystarczające , by sięgnąć po ” Zjazd Absolwentów – Guillaume Musso-najpopularniejszego autor we Francji.

Jego książki nie schodzą z list bestsellerów na całym świecie. Teraz powraca w sensacyjnej prozie, także dla fanów powieści Joela Dickera „Prawda o sprawie Harry’ego Quberta”, Harlana Cobena „Nie mów nikomu”, Gillian Flynn „Zaginiona dziewczyna”. Atmosfera książki w stylu „Tajemnej historii” Donny Tartt i „Miasteczka Twin Peaks” Davida Lyncha.

Fabuła zatacza krąg dramatycznych wydarzeń, które nie znajdują rozwiązania . Watek powieści wyznaczają trzy ważne wydarzenia:

11.Dziewczyna, która znika w nocy.

2.Przyjaciele związani tragiczną tajemnicą.

3.Powrót do miejsca, w którym wszystko się zaczęło… czyli na Riwierę Francuską – zimą 1992 roku.

To wówczas, w mroźną noc, gdy kampus liceum zostaje sparaliżowany przez burzę śnieżną, dziewiętnastoletnia Vinca Rockwell, jedna z najzdolniejszych uczennic w szkole, ucieka z nauczycielem filozofii, z którym ma potajemny romans. Dla nastolatki miłość oznacza wszystko albo nic. Od chwili ucieczki nikt już nigdy jej nie widział.

Dwadzieścia pięć lat potem :Riwiera Francuska – wiosna 2017 roku.

Thomas i Maxime – najlepsi przyjaciele Vinki , kiedyś nierozłączni –teraz nie kontaktowali się ze sobą od czasów szkolnych. Spotykają się dopiero na zjeździe absolwentów. Zaraz po nim szkoła ma zostać rozebrana.

Thomas i Maxine wiedzą, że w budynku ukryte są zwłoki. I że wkrótce nic już nie stanie na przeszkodzie, by prawda wyszła na jaw.

O tym, jak się potoczą dalsze losy bohaterów powieści Zjazd Absolwentów będziecie mogli przeczytać 31.07 br . Tego dnia książka znajdzie się na półkach księgarskich .

Ewa Skuta& Daga Gormann