Piękny weekend Ciepło i burzowo

Fot. Tapety.pl

Zblizający dię weekend w Górach będzie ciepły i burzowy. Termometry pokazą od 20 do 23 kresek. W sobotę spodziewane są burze . Na wszystkich Podhalańskich drogach tłok. Korki i koreczki to teraz norma. Pamiètajcie, ze wszystkie popularne szlaki turystyczne są pełne turystòw. Trudno tam o miejsca parkingowe i o intymny kontakt z naturą. Nasza dobra rada: koezystajcie z transportu publicznego – oszczędzicie sobie stresu. … W ten weekend startuje Jarnark Podhalański. Warto więc zajrzeć do Nowego Targu , by spokać się z kulturą i ludową i tą przez duze K … Na szlakach uwazajcie na niedźwiedzie i jelenie i na obowiàzujàcy na całym Podhalu zakaz dokarmiania dzikich zwierząt. Na drogach pamiętajcie , by jeździć zgodnie z przepisami. . Trawa policyjna akcja pid kryptonimem prędkość.

Warunki na szlakach

Ruch turystyczny w Tatrach jest bardzo duży. Na parkingach na Łysej Polanie oraz na Palenicy Białczańskiej od rana brakuje wolnych miejsc. Droga dojazdowa jest również nieprzejezdna. Zamiast Morskiego Oka zalecamy wybrać inne szlaki w Tatrach, na których nie ma tłumów turystów, jak na przykład Dolina Małej Łąki lub Kopieniec Wielki.

Warunki do uprawiania turystyki są w dniu dzisiejszym dobre. Największym utrudnieniem może okazać się ogromny ruch turystyczny. Przy łańcuchach pod kopułą szczytową Giewontu, w rejonie Orlej Perci oraz na szlaku na Rysy tworzą się kolejki, co może znacznie wydłużyć czas wycieczki. Po opadach deszczu szlaki są miejscami mokre i śliskie, a na odcinkach leśnych zalega błoto. W Jaskini Mroźnej jest więcej wody i błota niż zazwyczaj, ale jest już dostępna do zwiedzania. Niewielkie utrudnienia związane z remontem szlaków napotkamy na szlaku w rejonie Jarząbczego i Kończystego Wierchu. W tych miejscach prosimy stosować się do poleceń pracowników Parku. W rejonie Białego Żlebku na szlaku prowadzącym przez Świstową Czubę, jest częściowo osunięta ścieżka. Należy zachować tam szczególną ostrożność.

PROGNOZA POGODY DLA TATR i PODHALA

Ważność: od godz. 19:30 dnia 15.08.2019 
do godz. 19:30 dnia 16.08.2019 

W nocy zachmurzenie małe, nad ranem wzrastające do umiarkowanego. Temperatura minimalna od 7°C do 10°C, wysoko w Tatrach około 5°C. Wiatr słaby, zmienny, z przewagą kierunków południowych. W Tatrach wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków południowych. 

W dzień zachmurzenie umiarkowane i duże. Miejscami przelotne opady deszczu, po południu również burze. Prognozowana suma opadu w burzy do 20 mm. Temperatura maksymalna od 18°C do 21°C, wysoko w Tatrach około 8°C. Wiatr słaby, zmienny, wieczorem skręcający na kierunki zachodnie. W Tatrach wiatr umiarkowany, zachodni i północno-zachodni. W czasie burz wiatr w porywach do 60 km/h.

PROGNOZA POGODY NA KOLEJNĄ DOBĘ

Ważność: od godz. 19:30 dnia 16.08.2019 
do godz. 19:30 dnia 17.08.2019 

W nocy zachmurzenie początkowo duże, później umiarkowane. Początkowo miejscami przelotne opady deszczu i zanikające burze. W drugiej połowie nocy lokalnie mgły ograniczające widzialność do 200 m. Temperatura minimalna od 8°C do 10°C, wysoko w Tatrach około 4°C. Wiatr słaby, zmienny. W Tatrach wiatr słaby i umiarkowany z kierunków zachodnich. W czasie burz wiatr porywisty.

W dzień zachmurzenie umiarkowane. Temperatura maksymalna od 20°C do 22°C, wysoko w Tatrach około 11°C. Wiatr słaby, z kierunków południowych. W Tatrach wiatr umiarkowany, z kierunków zachodnich.

Dyżurny synoptyk: Michał Solarz
Godzina i data wydania: 2019-08-15 12:43

JRedakcja2019ano Janas

Konto zielone
konto zielone

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.