Dobra Książka :” Instytut” Stephen King- rekomendują Ewa Skuta i Daga Gormann

11.09.2019 roku na półkach księgarskich pojawi się nowy bestseler Stephena Edwina Kinga – autora powieści grozy, którego dzieła sprzedały się łącznie w nakładzie ponad 350 milionach egzemplarzy.

Spod pióra urodzonego w 1947 roku w Portland Kinga wyszły m.in takie hity jak „Lśnienie”, „Miasteczko Salem” czy „Smętarz dla zwierzaków”-uważane są dziś za klasykę gatunku.

Stephen King

King to też autor literatury z kręgu thrillerów i dramatów, czego przykładem mogą być powieści „Zielona mila”, „Bastion” czy „Oczy smoka”

W nowej powieści ” Instytut ” Stephen King wprowadza niesamowity nastrój . „Mocny jak „To”, przerażający jak „Podpalaczka”!Stephen King powraca do motywów znanych z jego najlepszych książek.- czytamy w recenzji wydawcy.

Od pierwszych stron nie masz wątpliwości, że wchodzisz w fascynujący świat: pełen grozy i niesamowitych emocji, ze jesteś świadkiem historii, która przerasta wszelkie wyobrażenia .

Tymczasem Oni „Zjawiają się w nocy.W ciągu dwóch minut eliminują wszystkie przeszkody.I uprowadzają obiekt.Interesują ich dzieci.Wyjątkowe dzieci… Takie jak Luke Ellis „

Bohater budzi się w pokoju do złudzenia przypominającym jego własny, tyle że bez okien.

Wkrótce orientuje się, że trafił do tajemniczego Instytutu i nie jest jedynym dzieciakiem, którego tu uwięziono.

To miejsce odosobnienia dla nastolatków obdarzonych zdolnościami telepatii lub telekinezy. Dobór est staranny i nieprzypadkowy W Instytucie ich talenty zostaną poddane testom, które wzmocnią ich naturalną, choć nadprzyrodzoną moc.

Tu nie mają skrupułów – grzeczne dzieci są nagradzane, nieposłuszne – są surowo karane. 

To tylko pierwszy etap szkolenia. Wszyscy , prędzej czy później, trafią do drugiej części Instytutu, a stamtąd nikt już nie wraca.

Luke jest coraz bardziej zdesperowany. Czuje, że musi uciec i wezwać pomoc. Bo jeśli nie on to kto?….

Książka wciąga i fascynuje. Naszym zdaniem to kolejny bestseler Stephena Kinga/

redakcja2019Rwa Skuta

Redakcja2019Daga Gormann

Konto zielone
konto zielone