Skrzypiąca przeprawa budzi całą wieś

fot. UG Czarny Dunajec

We wsi Koniówka w gminie Czarny Dunajec w powiecie nowotarskim wybudowano nową przeprawę przez potok Czarny Dunajec. Przeprawa jest wprawdzie tymczasowa , ale hałaśliwa . W Koniówce górale spać nie mogą i zabrali się za radzenie , interwencje i protesty.

Skrzypią po nocach ponoć deski , które zdaniem górali przytwierdzono do metalowej konstrukcji zbyt luźno. Deski skrzypią na tyle skutecznie , że cała wieś nie śpi.

Kiedy 26.10.br oddano nowy most tymczasowy w ciągu remontowanej drogi wojewódzkiej DW 958 nikt nie przypuszczał , że nowa przeprawa obudzi całą wieś .Na dodatek w Wojewódzkim Zarządzie Dróg w Krakowie twierdzą, ze uciążliwości związane z nowym mostem tymczasowym nie skończą się przed grudniem 2020 roku.

Wtedy ma zostać wybudowany i oddany do użytku nowy most na potoku Czarny Dunajec, który zastąpi sfatygowaną dotychczasową kładkę. Ta chociaż leciwa górali nie budziła

Górale żądają, by nową przeprawę wyciszyć. Rady dla budowniczych mostu mają dwie : albo śruby przykręcić, by skrzypienie ustało albo asfalt wylać , by dociążyć luźne połączenia.

W efekcie protestów wójt interweniował w Krakowie . Tu obiecali jeszcze w listopadzie sprawę rozpatrzeć i nocnemu trzeszczeniu desek w Koniówce się przyjrzeć raz jeszcze.

My stawiamy na to, że trzeszczenia we wsi Koniówka nie zniweluje żadna komisja, ani żadna operacja lania asfaltu . Tak czy siak w końcu mieszkańcom Koniówki trzeszczenie spowszednieje na tyle, że stanie się niezauważalnym.

Redakcja2019Ula Starzyk

Redakcja2019Adam Mareczek

konto czerwone
konto czerwone