Dobra Książka: Donald Tusk ” Szczerze”- rekomendują Ewa Skuta i Daga Gormann

fot.empik

12 grudnia 2019 roku na półkach księgarskich znajdzie się książka o kulisach władzy Europy. Zapisane potocznym, barwnym językiem polityczne credo Donalda Tuska to tak naprawdę opowieść o Europie, która pozostaje wielkim marzeniem. Przede wszystkim jednak Przewodniczący Rady Europejskiej, były premier RP pisze o europejskiej polityce, która bywa gorzkim rozczarowaniem.

„Szczerze”to przede wszystkim niezwykły i bardzo osobisty dziennik Przewodniczącego Rady Europejskiej. Dzień po dniu śledzimy pierwsze jego kroki w nowej roli. Wraz z nim poznajemy kulisy europejskiej polityki i oglądamy najbardziej dramatyczne wydarzenia ostatnich lat: zamachy terrorystyczne w Paryżu i Brukseli, kryzys uchodźców, śmierć prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza, niekończące się negocjacje w sprawie Brexitu.

W książce przy okazji znajdziemy też wielowymiarowe i zaskakujące portrety najważniejszych postaci światowej polityki: od Baracka Obamy i Angeli Merkel po Donalda Trumpa i Borisa Johnsona.

Urzędujący nadal Przewodniczący Rady Europejskiej dzieli się w te książce swoimi obawami i radościami i autentycznymi spostrzeżeniami.

redakcja2019Ewa Skuta

Redakcja2019Daga Gormann

konto czerwone
konto czerwone

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.