Tragedia na Słowacji. Nie żyje 12 osób

Nie żyje 12 osób , a 20 jest rannych w tym trzy w stanie krytycznym – to bilans wypadku do jakiego jakiego doszło na tzw. ” Drodze Śmierci ” we wsi Nitrianske Hrnčiarovce na Słowacji, 90 kilometrów od Bratysławy. Większość to uczniowie szkół średnich, którzy wracali z zajęć do domu. Dwie osoby zostały przetransportowane śmigłowcem do szpitali.

Z nieznanych dotąd przyczyn ciężarówka wioząca kamienie zjechała na przeciwległy pas ruchu i uderzyła w bok autobusu przewożącego ponad 30 osób .Obydwaj kierowcy są ranni. W chwili wypadku byli trzeźwi. Podejrzewa się, że ciężarówka mogła być zbyt przeciążona , co mogło doprowadzić do tego, że kierowca stracił panowanie nad kierownicą Niewykluczone, że wpływ na przebieg wydarzeń na drodze mógł mieć mocno padający deszcz.

Droga, na której doszło do tragedii, nazywana była „drogą śmierci” , a to z powodu częstych wypadków. Sytuacja diametralnie poprawiła się w tym rejonie po oddaniu do użytku przebiegającej równolegle drogi- szybkiego ruchu. Z tej ostatniej korzystać mogą jednak wyłącznie pojazdy z winietami autostradowymi.

Redakcja2019Adam Mareczek

konto czerwone
konto czerwone