Kolorowe lato

Truskawki

Apetyt na owocowe hity ciągle trwa . Zapach wyjątkowych polskich truskawek ,to nadal dominująco-poszukiwana woń .Mimo zapowiedzi szybkiego końca wysypu owoców na truskawkowych polach, kobiałki pełne truskawek są, główną ozdobą straganów .

Nasze kuchnie pełne są wymyślnych deserów i ciast oraz koktajli , a nawet całych dań , w których owoce grają pierwsze skrzypce . Jeszcze chwila, a do truskawek dołączą leśne jagody czyli czarne borówki. Ponoć jeśli nie zjesz pierogów z borówkami i śmietaną nie wiesz co to lato. Prawie równolegle powinny się pojawić poziomki , maliny , a potem jeżyny.

Mankamentem lata jest jednak to, że boom owocowy szybko mija. Trochę smutno i żal. Na to tez już nasi przodkowie znaleźli sposób .

Magia lata zamknięta w słojach czy w mrożonkach jest wprawdzie tylko bladym odcieniem lata, ale przecież fajnie jest mieć apetyczne wspomnienia : tych ciast łączących tysiące smaków, wypitych koktajli, sałatek charakteryzujących się nutami przechodzącymi w ferię kompozycji pobudzających wszystkie zmysły

Lato …czas, kiedy stajemy się bardziej wyrozumiali, łagodniejsi i lepsi . Naukowcy udowodnili, że częściej się też uśmiechamy , produkujemy więcej hormonów szczęścia i emanujemy tą radością .

Lato …. kolorami nas roznosi i tak naprawdę daje mnóstwo energii do życia , ładuje akumulatory, przypomina mięśniom mimicznym , że śmiech je odmładza wyprostowuje spięte bruzdy. Lato….jest jak najlepszy deser , cudowny lekarz i najcieplejsze ukojenie. Pewne jest to, że trzeba je jak ” wiśnie garściami rwać” i czerpać z jego dobrodziejstwa póki trwa.

Redakcja2019Maja Lampert

2 myśli na temat “Kolorowe lato

    • ilovepodhale-admin Autor wpisu

      …mmmm….święta racja

Możliwość komentowania jest wyłączona.