” Pensjonat morderców ” w Zakopanem

Zakopane, napis
Zakopane fot. Ula Starzyk

Za sprawą wpisu jednej z internautek ożyła sprawa morderstwa sprzed 17 lat. Historia mówiąca o morderstwie jakiego dokonali dwaj bracia bliźniacy obcinając głowę swojej siostrze Agacie i ćwiartując jej ciało szlifierką kątową ożyła po raz wtóry gdy jedną z internautek zainteresowały pokoje wynajmowane 70 m od Krupówek w miejscu , gdzie doszło do morderstwa. Internetowe poszukiwania, jak pisze Gazeta Krakowska wzbudziły w niej skrajne emocje. To ona zaapelowała do społeczności internetowej Jednej z największych facebookowych grup zrzeszających fanów Zakopanego , by omijała Pensjonat Morderców .

Internautka , która dotarła do tragedii z 2003 roku przypisuje zgodnie obydwu braciom brutalne morderstwo Tymczasem wyrok sądu mówi, że zabójstwa dokonał bowiem tylko jeden z braci. To on miał zamordować siostrę i obciąć je głowę .

Drugi miał się o tym dowiedzieć kilka godzin później. Obydwa braci nie lubili swojej siostry, Agaty i nie chcieli się dzielić z nią majątkiem po swoich dziadkach . Chodziło tu o kamienicę , w której wynajmowano nie tylko pokoje, ale i powierzchnię pod lokale usługowe .

Sąd dowodzi , że drugiego brata z mordercą bliźniakiem łączyła silna więź, a że siostry nie lubił, to pomógł pokroić szlifierką kątową jej ciało, a następnie ukryć je w lesie.

Bracia wpadli dopiero kilka miesięcy po dokonaniu zbrodni .Wyczytali bowiem w lokalnej gazecie, że ich matka – z którą zerwali wszelkie kontakty -wynajęła jasnowidza, który wskazał miejsce ukrycia ciała .

Wtedy, chcąc zatrzeć ślady pojechali do lasu pod Witowem, by wykopać ciało swoje zamordowane siostry i przenieść zwłoki w inne miejsce.

Mrożąca krew w żyłach historia zakończyła się dwoma wyrokami dla bliźniaków: główny morderca został skazany na 12 lat pozbawienia wolności, a jego pomagier na 4 lata. Po trzech latach za dobre sprawowanie, brat bliźniak pomagający w ukryciu zwłok siostry, wyszedł na wolność. Mężczyzna założył swoją firmę : wynajem pokoi i prowadzi ją do dzisiaj.

Po zakończeniu odbywania kary dołączył do niego drugi brat bliźniak i to właśnie on wynajmuje ludzi do sprzątania kwater.

Internautka, która rozpętała w sieci dyskusyjną burzę uważa, że dla własnego bezpieczeństwa należy omijać miejsce owiane złą legendą i nazywa je wprost: Pensjonatem Morderców. Są jednak i tacy, którzy uważają, że pobyt w takim miejscu wiąże się z adrenaliną godną ryzyka i tacy którzy ewidentnie dają braciom szansę i wierzą w ich resocjalizację.

Redakcja2019
Jasiek Hajno
Konto zielone
konto zielone

2 myśli na temat “” Pensjonat morderców ” w Zakopanem

  1. Krupówki BnB ul. Kościuszki 6

    Zabójczo miły pan właściciel hotelu, można stracić głowę!

  2. rutkoffski

    Krupówki BnB ul. Kościuszki 6, 34-500 Zakopane -tam gdzie diabeł mówi dobranoc (dosłownie) Polecam głodnym wrażeń. Może odwiedzi was duch poćwiartowanej?

Możliwość komentowania jest wyłączona.