Zakaz wstępu do lasów

Nowy Targ , Bór Kombinacki Fot.Ula Starzyk

Od 21 do 31 marca 2020 roku obowiàzuje bezwzględny zakaz wstępu do lasów . Lasy Państwowe zamknęły wszystkie tereny w obawie o rozprzestrzenianie się koronawirusa.

Wydanie zakazu budzi szereg kontrowersji .W Nowym Targu powstała nawet lokalna grupa inicjatywa, która zwróciła się do radnych miejskich w sprawie uchylenia zakazu. Lasy znajdujące się w mieście to popularne miejsca spacerowe i rekreacyjne chętnie i tłumnie odwiedzanie przez mieszczan .

Tu też w chwili obowiązywania ogólnokrajowej kwarantanny spacerowicze i rowerzyści chętnie wpadali by rozprostować kości . Teraz piękne trasy rowerowe – duma Nowego Targu i malownicze trakty spacerowe będą świecić pustkami .

Zakaz wchodzenia do lasu na szczęście kończy się wraz z upływem marca , ale nie ma pewnoßci czy resort ochrony przyrody w dobie pandemii grypy chińskiej wirusa COVID 19 nie zmieni decyzji wydłużając czas zamknięcia obszarów leßnych.

W Polsce dotąd potwierdzono ponad 600 przypadków zarażeń koronawirusem. Dotąd zmarło z tego powodu pięć osób . W szpitalach hospitalizowanych jest już ponad 5 tys. Osób podejrzanych o zakażenie.

Dyrekcja szpitala w Nowym Targu zwolniła pielęgniarki, które w necie sugnalizowały, że szpitsl nie jest gotów na pandemię w żaden sposób i że brakuje podstawowych środków ochrony osobisyej personelu medycznego, który własnoręcznie robi sobie prowizoryczne maseczki by chronić własne życie pomagając pacjentom.

Redakcja2019
Stasek Kawecki
Konto zielone
konto zielone

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.