Turystyka „the day after”

kamera stadion
kamera stadion fot. free pexels

Światowa Epidemia, która na dobre zatrzymała cały świat mocno uderzyła również w branżę turystyczną. Optymiści mówią, że już tego lata pierwsi turyści wylecą na wakacje. Pesymiści uważają, że branża turystyczna bez finansowego wsparcia rządu nie przetrwa.

Ekonomiczny kryzys w turystyce wywoła z pewnością konkurencyjność rynkową. Wygrają Ci, którzy będą mogli obniżyć koszty do minimum. W każdym innym wypadku trudno będzie przebić się na i tak przeładowanym rynku. Rzecz dotyczy wszystkich sektorów związanych z branżą turystyczną: do biur podróży , hotelarzy po gastronomię i przewoźników oraz linie lotnicze.

Według niektórych ekspertów turystyczny rozruch po epidemii Koronawirusa SARS 2 COVID19 prawdopodobnie spowoduje potężne obniżki cen. Te spadek, który ucieszy turystów nie będzie jednak trwał długo.

Zdaniem niektórych już w wakacje wszystko wróci do normy.

Póki co jedyne co wiadomo w sprawie epidemii to to, że nie wiadomo kiedy się skończy, że uczniowie nie wrócą już do szkoły w tym roku, a ich rodzic nie mają pojęcia kiedy wrócą do pracy, bo fala zachorowań ciągle przybiera na sile.

Redakcja2019
Ula Starzyk
Konto zielone
konto zielone