Wodny plac zabaw w Rabce już latem- nowa atrakcja Miasta Dzieci Świata

fot. UM Rabka

W Parku Zdrojowym w Rabce już podczas wakacji będzie można korzystać z nowego- wodnego placu zabaw. Nowa atrakcja Miasta Dzieci Świata budowana pod egidą władz samorządowych Uzdrowiska będzie udostępniona za darmo.

Wodny plac powstaje w sąsiedztwie placu zabaw dla dzieci w najbardziej znanym i najbardziej urokliwym miejscu Rabki tj. w Parku Zdrojowym

Według założeń projektu zagospodarowany zostanie obszar o pow. ok 0,89 ha poprzez budowę szeregu elementów małej architektury i urządzeń, które w całości stworzą przestrzeń zabawy i edukacji w oparciu o wodę.

Wodny Plac Zabaw w Parku Zdrojowym w Rabce tworzyć będą m.in. fontanny: „Ściana Wodna”, „Fontanna Skalna” oraz zespół fontann edukacyjnych, w której znajda się m.in. „Fontanna gejzer”, „Fontanna centralna w kręgach”, fontanna „Koło z parasolami wodnymi” oraz fontanna „Wir wodny” wraz z systemem do interaktywnych zabaw wodno-świetlno-muzycznych. Wieczorem plac zabaw zamieniać się będzie w kolorową fontannę, tworząc barwne widowisko świetlne. Całość otoczona nowymi ciągami pieszo-spacerowymi oraz nowymi założeniami zieleni.

Z ciekawością będziemy się przyglądać nowej atrakcji turystycznej , która powstaje w Mieście Dzieci Świata, w atmosferze Uzdrowiska i piękna Rabczańskiego Parku Zdrojowego

Redakcja2019
Adam Mareczek
konto czerwone
konto czerwone