20 tys. Turystów w Tatrach

Epidemia SARS2 COVID 19, która zatrzymała cały świat wbrew pozorom służy krajowej turystyce. Po zluzowaniu przez rząd obostrzeń w góry wracają rodzimi turyści. Tylko w ten weekend według ” tatromaniaka.pl” po tatrzańskich szlakach wędrowało 20 tys. turystów .

aćPrzypomnijmy, że TPN wprpwadził poważne obostrzenia . Na najpopularniejszym szlaku Do Morskiego Oka wprowadzono 2500 turystów … szkopuł w tym, że do owego Morskiego Oka prowadza różne szlaki i tak naprawdę trudno to ogarnąć.

Statystki sprzedaży mówią jednak realnie i jednoznacznie … zluzowany pandemiczny weekend to 20 tys. turystów w Tatrach. Nie zapomnijmy, że wyhamowanie gospodarcze i zawieszenie działalności szkół, to w polskich wielu rodzinach okazja by już teraz nadrobić wszystkie wakacyjne zaległości, pokazać dzieciom kraj i odetchnąć w kurortach.

Zaroiły się turystami też szlaki w Gorcach , Pieninach i Beskidach . Podobnie było w każdym Uzdrowisku i modnym kurorcie. To świadczy o tym, że Polacy cenią sobie aktywny tryb życia

Na razie Polacy nie mogą wyjeżdżać poza granicę kraju. Turystyka zagraniczna wydaje się kusić bardziej niż rodzima. Sycylijczycy te wakacje fundują prawe za darmo. Nawet zła sława mafinych zagrożeń mogła stać się w tym sezonie letnim dodatkowym bonusem do kosztów podróży i realizacji wakacji marzeń .

Redakcja2019
Bartek Bachleda
konto czerwone
konto czerwone