Fala krytyki rządu i kościoła czyli Kazik i Sekielscy w drugim obiegu.

Bracia Sekielscy a teraz Kazik otwierają listę artystów tzw. drugiego obiegu kultury. Polityczna piosenka Kazika właśnie dostała wilczy bilet Programu 3 Polskiego Radia i została usunięta z listy przebojów Trójki.

Utwór ” Twój ból jest lepszy niż mój ” bezpośrednio uderza w sfery rządzącej partii i kwietniowe wydarzenia jakie miały miejsce w dobie pandemii i ogłoszonej restrykcyjnej kwarantanny .

Muzyk nawiązując do wizyty delegacji rządowej [w składzie której znalazł się Jarosław Kaczyński , brat prezydenta RP (, który zginał 10 .04.2010 roku w katastrofie lotniczej w Smoleńsku),prezes PiS i decydent -szara eminencja – tej ekipy rządzącej ] na zamkniętym z powodu epidemii cmentarzu, krytykuje władzę, która nie szanuje wydanych przez siebie zarządzeń i ignoruje społeczeństwo.

Zakaz emisji przeboju Trójki ” Twój ból jest lepszy niż mój ” wywołał falę protestów i rezygnację z pracy znanego dziennikarza. Piosenka, chociaż nawiązuje w konwencji do kapel ulicznych poprzez tekst polityczny szybko zawojowała listę przebojów Trójki – najstarszy program tworzony przez legendarnego Marka Niedźwieckiego

Wydarzeniem kulturalnym tego weekendu z pewnością była premiera filmu braci Sekielskich ” Zabawa w Chowanego” będącego kolejna odsłona tematu pedofilii w polskim kościele zapoczątkowanego w 2019 roku poprzez pierwszy reportaż ” Tylko nie mów nikomu” Bracia Sekielscy dowodzą, że ofiary pedofili w kościele są ignorowane. Samo środowisko kościoła katolickiego zamiast eliminować zboczeńców ze swoich szeregów kryje ich niecne postępki. Film osnuty jest na kanwie mocnych i często przejmujących wyznań ofiar księży pedofilów. Dziś dorośli ludzie przyznają, że musza się mierzyć ze wstydem, pogarda dla siebie , rodzinna koniunkturą i brakiem zrozumienia u dorosłych i wszechobecna nietykalnością kościelnych pedofilów, których niecne czyny i deprawacja dzieci zamiatana jest pod dywan przez zwierzchników . Przejmujący dokument ma 4,5 mln odsłon kanale na youtube. Reportaże Sekielskich nie są emitowane przez żadne publiczne medium.

Redakcja2019
Ula Starzyk
Redakcja 2020
Jacek Imiela
konto czerwone
konto czerwone