15 czerwca br. możliwe otwarcie polskich granic

My również zakładamy, że jeśli sytuacja będzie rozwijać nie w szybszym tempie, niż ma to do czynienia teraz, po 15 czerwca będzie możliwe otwarcie granic” – mówiła w niedzielę w Polsat News wicepremier, szefowa resortu rozwoju Jadwiga Emilewicz

Otwarcia granic Polski domagają się m.in Niemcy. Kilka państw Europy rozważa również otwarcie granic 15 czerwca . W Polsce jednak otwarcie granic rząd uzależnia od rozwoju sytuacji. Epidemiolodzy bowiem twierdza , że po pierwszej fali zachorowań wywołanych przez koronawirusa SARS2 COVID 19 groźniejsza będzie druga fala, a jej nadejście może mieć miejsce lada moment.

Emilewicz podkreślała , że otwarcie granic będzie możliwe dopiero wtedy, gdy stane epidemiologiczny jest opanowany i standardy higieniczne w państwach ościennych będą podobne do tych, jakie obowiązują w naszym kraju.

Ostateczna decyzja w tej sprawie należy jednak do Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji , Ministerstwa Zdrowia i premiera RP

Kontrole graniczne w Polsce zostały przedłużone do 12 czerwca br. Wprowadzono je nawet dla państw UE. Nowe przepisy obowiązują od 15.03.2020. Kontrole nakładają też 14 -dniowa kwarantannę na osoby wjeżdżającą do kraju – wyjątek stanowią kierowcy pracujący na terenie UE.

źródło: Polsat News

Redakcja2019
Adam Mareczek
konto czerwone
konto czerwone