Drogą do Morskiego Oka- do 10 lipca- nie tylko pod górkę

W poniedziałek 29 lipca br rozpocznie się remont 2 km odcinka szlaku turystycznego Włosiennica -Droga do Morskiego Oka. Utrudnienia szacunkowo trwać mają do 10 lipca tego roku. Remont asfaltowego odcinka tego fragmentu popularnego szlaku turystycznego ma przede wszystkim ułatwić wędrówki osobom niepełnosprawnym i matkom pokonującym tę trasę wraz z dziećmi w wózkach.

fot. TPN

Remont podzielono na dwie fazy. Pierwsza od 29 czerwca do 5 lipca nie będzie kolidować z ruchem pieszym , ale już od 6 lipca szlak Droga do Morskiego Oka będzie zamknięty

„6 lipca rozpocznie się kładzenie asfaltu. Ponieważ prace będą prowadzone na całej szerokości drogi, ruch turystyczny na odcinku od Wodogrzmotów Mickiewicza do Morskiego Oka ze względów bezpieczeństwa, na wniosek wykonawcy, zostanie wstrzymany. Prace będę prowadzone przez trzy kolejne dni.  W czasie drugiej fazy remontu transport konny nie będzie dostępny, wyłączony będzie także całkowicie ruch pojazdów nienależących do wykonawcy remontu.  Turyści wybierający się w tych dniach do Doliny Pięciu Stawów Polskich czy Roztoki będą mogli tam dotrzeć szlakiem zielonym (od Wodogrzmotów Mickiewicza). Dojście do Morskiego Oka czerwonym szlakiem nie będzie możliwe. Prosimy także, aby nie planować w tym terminie wycieczki na Rysy od strony słowackiej na polską- czytamy na stronie Tatrzańskiego Parku Narodowego.

Redakcja2019
Bartek Bachleda
konto czerwone
konto czerwone

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.