Turystyka : Cały golf czy tylko mini . W Nowym Targu rośnie apetyt na grę mistrzów .

Pole golfowe w Nowym Targu może być jedną z najlepszych inwestycji w mieście . Inwestycja , która w naturalnych warunkach ma mieć nawet kilkanaście hektarów nie jest wcale na wyrost.

O golfie w Nowym Targu nikt dotąd nie myślał poważnie . Elitarna gra nie była brana poważnie przede wszystkim przez władze miasta. teraz nieśmiało się mówi, że być może powstaną pola mini golfowe w nowotarskiej strefie relaksu. Niestety mówi się, ze docelowo będą to pola tylko dla dzieci.

Kilkanaście hektarów , które trzeba przeznaczyć pod taką inwestycje jest ponoć na Podhalu sprawą nieosiągalną . Tymczasem zaprzecza tej tezie obecność pola golfowego na Gubałówce w Zakopanem .Poniżej mapa pól golfowych w Małopolsce.

Mini Golf w wersji dla dzieci to już milowy krok w myśleniu nowotarskiej władzy . Czy odważy się na Mini Golf w wersji dla dorosłych ? Tereny przecież niezagospodarowane nad brzegiem Białego Dunajca są chyba najlepszym dowodem na to, ze miejsca tam dosyć .

Nad Białym Dunajcem fot. Ula Starzyk

Na karaibskich wyspach często wielkości naszych dużych miast, pola golfowe powstają wokół wszystkich największych pensjonatów . Czy jakiś Brytyjczyk ma wątpliwości , ze w Hayatt Resort’s może zabraknąć pola golfowego w jakimkolwiek zakątku świata? Ten krajobraz na zdjęciu powyżej różni się tylko tym od Karaibskiego , że brakuje tutaj zdecydowanych działań

zdjęcia ilustracyjne Club Golf

Redakcja2019Ula Starzyk

Konto zielone
konto zielone

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.