Turystyka; Pogoda: Zagrzmi , Zachmurzy i Poleje .

Weekendowa pogoda niestety nie będzie nas rozpieszczać . Dziś na całym Podhalu opady deszczu będą przelotne, jutro i w sobotę wprawdzie prognozowane jest tylko zachmurzenie , ale za to w niedzielę ma lać i grzmieć .Termometry niestety nie zachwyca nas temperaturą . Słupek rtęci nadal będzie oscylował w okolicach 15 kresek i nic nie wskazuje na to, by przypomniały sobie o nas tropikalne upały .

Uważajcie na turystycznych szlakach . Będzie mokro i ślisko , a poza tym burzowo . Na szczęście schronisk w górach mamy pod dostatkiem to i na barową pogodę znajdzie się sposób i miłe towarzystwo

Redakcja2019Jano Janas

&&&&&

Warunki na szlakach( TPN)

Ruch turystyczny w Tatrach jest bardzo duży. Osobom wybierających się do Morskiego Oka zalecamy korzystanie z komunikacji zbiorowej (busy), ponieważ może zabraknąć miejsc parkingowych na Palenicy Białczańskiej oraz na Łysej Polanie.

Warunki do uprawiania turystyki w dniu dzisiejszym są niekorzystne. Opad deszczu przyczyniły się, iż na leśnych odcinkach szlaków, miejscami jest błoto oraz bardzo ślisko. W partiach graniowych jest niski pułap chmur, który ogranicza widzialność i utrudnia orientację w terenie, co może być przyczyną pobłądzeń. Niemal całkowicie stopniał zalegający na wysokogórskich szlakach śnieg, jednak mogą tam miejscami występować niewielkie oblodzenia. Zamknięty jest szlak w Wyżniej Dolinie Chochołowskiej na przełęczy pod Wołowcem (zamknięcie szlaku związane jest z zagrożeniem spowodowanym spadaniem kamieni z remontowanego odcinka szlaku). Również niewielkie utrudnienia napotkamy w rejonie Rakonia i Kończystego Wierchu oraz na szlaku do schroniska Stara Roztoka. Prosimy w tych miejscach stosować się do poleceń pracowników Parku.

PROGNOZA POGODY DLA TATR i PODHALA( IMGW – BIP )

Ważność: od godz. 07:30 dnia 11.07.2019
do godz. 07:30 dnia 12.07.2019

W dzień zachmurzenie duże i miejscami przelotne opady deszczu, możliwe także burze. W czasie burz wysokość opadu miejscami do 15 mm. Temperatura maksymalna od 14°C do 16°C, w partiach szczytowych Tatr około 6°C. Wiatr umiarkowany, porywisty, wieczorem słabnący; północno-zachodni. W czasie burz możliwe porywy wiatru do 60 km/h. Wysoko w górach wiatr od 30 km/h do 40 km/h, w porywach do 65 km/h, po południu stopniowo słabnący na 20 km/h do 25 km/h; północno-zachodni.
W nocy zachmurzenie małe i umiarkowane, początkowo miejscami duże. Temperatura minimalna od 7°C do 9°C, w partiach szczytowych Tatr około 3°C. Wiatr słaby, północno-zachodni i zachodni. Wysoko w górach wiatr początkowo umiarkowany, północno-zachodni, później słaby, zachodni.

PROGNOZA POGODY NA KOLEJNĄ DOBĘ

Ważność: od godz. 07:30 dnia 12.07.2019
do godz. 07:30 dnia 13.07.2019

W dzień zachmurzenie małe i umiarkowane. Po południu miejscami wzrost zachmurzenia do dużego i gdzieniegdzie przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna od 19°C do 22°C, w partiach szczytowych Tatr około 9°C. Wiatr słaby, z kierunków zachodnich. Wysoko w górach wiatr słaby i umiarkowany, zachodni i południowo-zachodni.
W nocy zachmurzenie umiarkowane i duże. Możliwe przelotne opady deszczu. Temperatura minimalna od 8°C do 10°C, w partiach szczytowych Tatr około 4°C. Wiatr słaby, południowo-zachodni i południowy. Wysoko w górach wiatr słaby i umiarkowany, południowy.

Dyżurny synoptyk: Bartłomiej Pietras
Godzina i data wydania: 2019-07-11 05:24

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.