Kultura: Inwestycje :Modernizacja Miejskiego Ośrodka Kultury w Nowym Targu …i znów się nie wstrzelili w temat ?

Modernizacja Miejskiego Ośrodka Kultury w Nowym Targu nadal pod znakiem zapytania. Firmy budowlane chcą za dozo czy urzędnicy nie umieją prawidłowo oszacować kosztów?

Trzeci przetarg na modernizację MOK w Nowym Targu znów zalicza fiasko. Propozycje firm budowlanych zamykają się w widełkach 37 do 35 mln zł. Takiej kasy niestety nie przewidziano w budżecie miasta . Urzędnicy skalkulowali inwestycję na poziomie 25 mln zl i to juź z uwzględnieniem 9 mln dotacji Marszałka Małopolski.

Pierwsze plany modernizacji MOK Nowy Targ sięgają lat 90- tych. Wówczas wartość koniecznych prac szacowano na 10 mln PLN.

Dziś ta kwota wydaje się śmiesznie małą, a to właśnie z powodu takich kosztorysów ekipy Barbary Pachniowskiej / byłej dyrektor MOK/zdecydowano się na pełną modernizację. Pachniowską zwolniono , a jej miejsce od dwóch kadencji zajmuje Bolesław Bara.

Trzeci przetarg pokazał, że koszty modernizacji tylko rosną. Po pierwszym przetargu mówiącym o kwocie 18 mln zł brakowało 9 mln .

Po kolejnym przetargu mowa była już o 30 mln zł . Nadal w zapasie miejskim była kwota 9 mln od Marszałka Małopolski i 21 mln po stronie miasta.

Po ostatnim przetargu oferentów jest trzech i to jedyny progres całej procedury. Kwoty modernizacji wzrosły z 30 mln zł na pulę proponowaną przez firmy 35- 37 mln .

Tymczasem miasto twierdzi, ze skłonne byłoby wydać 25 mln zł .Szkopuł w tym, ze miasto do tej kwoty w pierwszej kolejności wliczyło dotację marszałkowską , co nie daje szans na ruszenie z miejsca. Pakiet obietnic wyborczych do zrealizowania przez ekipę pełniącego drugą kadencję funkcję burmistrza Grzegorza Watychy nawet nie drgnął zalegając w koszu kiełbasy wyborczej .

Ula Starzyk

& Redakcja 2019Kaśka Steskal

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.