Turystyka: Rekordowe kolejki do kolejki na Kasprowy Wierch

Kolejka Linowa Kasprowy Wierch fot. Ula Starzyk

Ponad 6 godzin w kolejce do kasy spędzają turyści, którzy wybierają się na Kasprowy Wierch . Taka jest cena zakupu biletu tańszego o 20 zł od tych nabywanych w biletomacie czy internecie 99 zł .

Są i tacy, którzy za natychmiastowy wjazd gotowi są zapłacić nawet 150 PLN . Tyle winszują sobie osoby zwane ongiś konikami .

Tatry , Rysy
Tatry, Rysy fot. tatromaniacy

Nie tylko jednak kolejki znajdziecie w kolejkach do kolejek , ale i na turystycznych szlakach. Te najpopularniejsze biją rekordy. W kolejce więc wchodzimy na Giewont , na Rysy na .Tłok jest też na Hali Kondratowej . od kiedy w necie pokazała się informacja o niedźwiedzicy z małymi pokazującej się w tym rejonie wszyscy chcą zobaczyć na własne oczy brunatnego misia i zrobić mu foto .Na selfie radzimy nie liczyć

Morskie Oko fot.tatromaniacy

Do Morskiego Oka idziemy już nie w kolejce ,ale w całej turystycznej manifestacji , a parkingi w Palenicy Białczańskiej czy na Łysej Polanie są wypełnione po brzegi już w godzinach porannych .

Luźniej niż w Tatrach naturalnie w Gorcach i Pieninach, aczkolwiek Trzy Korony to nadal najbardziej oblegany szczyt , a Spływ Przełomem Dunajca jest bezsprzecznie najważniejszą atrakcją Pienińskiego Paru Narodowego

Redakcja2019Bartek Bachleda

Redakcja2019Jagna Podgórski

konto czerwone
konto czerwone