Turystyka: Nowotarski : Gdzie wykupić leki w Uzdrowiskach ?…Turyści są oburzeni

fot. nfz

W całym powiecie nowotarskim dyżury aptek nie zabezpieczają dostępu do lekarstw w Uzdrowiskach. Turyści z Rabki i Szczawnicy się denerwują, kiedy okazuje się , że wykupienie w nagłym przypadku recepty w nocy, w sobotę i w niedzielę graniczy z cudem.

Lepiej jednak nie będzie ani w Szczawnicy, a tym bardziej w Rabce Zdrój .Z powodów ekonomicznych z mapy aptek w Rabce zniknęła kolejna placówka . Obsługę recept scedowano i w tym wypadku na apteki nowotarskie.

Remedium na Apteki w Uzdrowiskach nie ma. Starosta nowotarski przyznaje, że dwie kadencje temu rozmawiał z wójtami i burmistrzami. Obiecali , co obiecać mieli, a co innego mówili Aptekarzom -twierdził starosta Krzysztof Faber podczas Sesji Powiatu nowotarskiego – powiat już zapłacił za zmuszanie aptek do nocnych dyżurów . Wyrokiem sądu mieliśmy nakaz zapłaty za ustanowiona uchwałę wymuszająca na aptekach nocne dyżury.

Propozycje rozwiązania problemu dostępu do aptek w Uzdrowiskach są, ale tylko luźne .

Radny Jacek Stopka Studencki proponuje wprowadzenie tu modelu dla weterynarzy – podpisać umowy z aptekarzami i płacić im za gotowość . Ja tak właśnie mam- mówił na sesji

Jan Kuczkowicz uważa, że trzeba burmistrzom Rabki i Szczawnicy dać możliwość otwarcia dla turystów aptek własnych.

Bartosz Leksander w tej konkretnej sprawie upiera się przy respektowaniu zapisu- Prawa miejscowego trzeba przestrzegać . nie zwalnia z tego ani brak obsady , ani godziny pracy – dowodzi i podkreśla , ze są w Polsce starostwa , które wygrały z aptekarzami .

Tak czy siak stanęło na tym, że jest jak było z dodatkową akceptacją faktu zawieszenie działalności przez kolejną aptekę w Rabce Zdrój i przyjęciem interpelacji w sprawie nocnych dyżurów aptek w Uzdrowiskach złożona przez radnego Tomasza Hamerskiego

Ula Starzyk

Redakcja2019Ula Starzyk

Konto zielone
konto zielone

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.