Hiszpanka wracająca z Madagaskaru złapana na Okęciu. Przemycała 5 kg heroiny

5 kg heroiny znaleziono w bagażu turystki z Hiszpanii , która wracała po wakacjach z Madagaskaru . Wartość przemytu schowanego w trzech pakietach w walizce z podwójnymi dnem i wzmocnionymi ściankami oszacowano na 1 mln zł . To nie pierwsza tego typu akcja . Pod koniec czerwca zatrzymano obywatele Grecji, który przemycał 6 kg heroiny .

Hiszpanka, która przyleciała do Warszawy z Madagaskaru została skierowana do kontroli , bo podejrzliwość funkcjonariuszy wzbudziło nietypowe zachowanie turystki podczas przeprowadzanych czynności. Kobieta nie potrafiła logicznie uzasadnić pobytu w Afryce. Szczegółowa kontrola bagażu pokazała , że Hiszpanka ma wiele do ukrycia .

Funkcjonariusze KAS ujawnili trzy pakiety narkotyków ukryte w podwójnych ściankach i dnie walizki. Paczki, o łącznej wadze ponad 5 kilogramów, zawierały beżowy proszek, który został poddany badaniu narkotestem. Wynik wskazał, że podejrzana substancja to heroina. Rezultat testu został potwierdzony w Centralnym Laboratorium Celno-Skarbowym.

W te sprawie funkcjonariusze zatrzymali jeszcze jedna osobę biorącą udział w przemycie ujawnionych narkotyków. Po przesłuchaniu w Prokuraturze, wobec zatrzymanych, sąd zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego  aresztu.

„Przeciwdziałanie przemytowi narkotyków jest jednym z priorytetowych działań w zakresie bezpieczeństwa naszych obywateli, które realizują funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej na mazowieckich lotniskach.

Warto pamiętać, że w okresie wakacyjnym można łatwo stać się ofiarą przemytników. Dlatego, przypominam, aby nie przyjmować do swojego bagażu paczek od nieznanych osób, ponieważ mogą one zawierać nielegalne substancje lub inne towary. Nieświadomość nie zwalnia przed odpowiedzialnością i sankcjami grożącymi za przewóz środków odurzających” – powiedział Radosław Borowski, Naczelnik Mazowieckiego Urzędu Celno-Skarbowego

Redakcja2019Ula Starzyk

konto czerwone
konto czerwone