Dobra Książka : Fulvio Ervas -” Ekspedientki z Treviso” : rekomendują Ewa Skuta i Daga Gormann

fot.empik.com

Z trzech topowych kryminałów, tym razem wybrałyśmy ten, który nie mówi o wielkich pieniądzach i potędze mafii , ani też o karmieniu się ludzkim nieszczęściem . Tematycznie spodobał nam się ten, którego fabuła wcale nie jest tak bardzo oderwana od rzeczywistości .

Przedstawiamy Wam I tom z nadzwyczajnej włoskiej serii kryminałów: Ekspedientki z Treviso, Pingwiny z grilla, Buffallo Bill w Wenecji .

Ekranizacja tej powieści w Polsce otrzymała tytuł „Ostatnie prosecco hrabiego Ancilotto i Miłość jest rozpuszczalna w wodzie”. Fulvio Ervas opowiada o śledztwach inspektora Stucky’ego, policjanta dżentelmena

Miejsce akcji to romantyczna Italia , a dokładnie piękna prowincja Venetto w północno wschodnich Włoszech .

Zbliża się Boże Narodzenie. Magiczny czas i spokój zakupowego szału burzy jednak Jakiś maniak , który napastuje piękne sprzedawczynie z Treviso.

Tu do akcji wkracza Inspektor Stucky. Policjant , gentleman wciąż się gubi pośród zaułków miasta,rozkosznych knajpek i naturalnie pokus smaków .

Tymczasem na kozetce psychoanalityka rodzi się tragikomiczna epopeja bohatera miejskich odpadów, założyciela rodzinnego przedsiębiorstwa utylizacji śmieci zlokalizowanego poza miastem- To Max Pierini opowiada swoją historię

Co ich połączy i czy ich drogi się spotkają i jaką rolę odegrają obydwaj w klimatycznym włoskim kryminale osadzonym w stolicy prosseco – tego dowiecie się w ” Ekspedientkach z Treviso „. premiera książki 16.09.2019.

redakcja2019Ewa Skuta Redakcja2019Daga Gormann

Konto zielone
konto zielone