Dobra Książka: Mara Altman „Obrzydliwa Anatomia”- rekomendują Ewa Skuta i Daga Gormann

fot.empik

Kiedy masz problem z polubieniem samego siebie psychologowie mówią, że masz dwa wyjścia ; albo coś zmienić , albo się pokochać …Powiesz : łatwo powiedzieć , trudno wykonać . Mara Altman z właściwą sobie wnikliwością i humorem przekona cię, że mankamenty kobiecego ciała są jego zaletami, a obrzydliwości – supermocami. Zrozumiesz, że ciało jest po prostu najlepszym opakowaniem twojej wyjątkowej osobowości.

Autorka z rozbrajającą szczerością opowiada o swoich zmaganiach z pytaniami o to, dlaczego kobiece ciało bywa skomplikowane. Zabiera cię w ciałopozytywną podróż od stóp do głów, pomaga zaakceptować swoje obrzydliwości i otoczyć je miłością.

Tu dowiesz się też: Kto zdecydował o tym, że kobiety powinny depilować nogi, wąsik czy pachy? Dlaczego głęboki dekolt jest seksowny, a „camel toe” odrażający? I czy w każdym pępku zbierają się kłaczki?

Książka naturalnie nie poprawi ci fryzury, nie nauczy cię, jak w dziesięć minut wydepilować całe ciało czy schudnąć przed urlopem. Pomoże ci jednak zrozumieć, dlaczego przejmujesz się niedoskonałościami swojej urody i jak bardzo są one nieistotne.

Premiera książki 18.09.2019

redakcja2019Ewa Skuta Redakcja2019Daga Gormann

Konto zielone
konto zielone