Dobra Książka:Marcel Moss: ” Nie odpisuj” – rekomendują Ewa Skuta i Daga Gormann

Na ten Thriller ponoć ma odpowiedzieć Ci na pytanie czy można wierzyć ludziom poznanym w internecie.

Główna bohaterka , Martyna prowadzi profil społecznościowy. To właśnie tu staje się powiernicą tajemnic – internauci anonimowo zdradzają swoje tajemnice. Te bardzo intymne zwierzenia powierzyło Martynie juz ponad pół miliona ludzi.

Martyna, która cierpi na depresję zaczytuje się w problemach obcych ludzi. To ich cierpienie dodaje jej otuchy. Z czasem jest nawet przekonana, że zna swoich czytelników lepiej niż oni sami. Nie ma pojęcia , że dla wielu ludzi jest jak odsiewnia myśli.

Pewnego dnia dostaje wiadomość, którą powinna była zignorować, ale opróżniona butelka wina sprawia, że dziewczyna traci czujność i odpisuje.

Od tego momentu Martyna przestaje być tylko powiernicą sekretów anonimowych internautów.Staje się częścią czyjegoś życia. Historia tej jednostki w rzeczywistości jest jeszcze bardziej przerażające niż ta kreślona w zwierzeniach. Gdyby tylko nie odpisała na tę wiadomość…

„Oboje jesteśmy nierozumiani. Oboje tkwimy w próżni, gdzie nikt nie słyszy naszego wołania o pomoc.” – ten cytat towarzyszy jej wszystkim perypetiom , nawet wtedy,kiedy przyznaje się :

-„Żałuję, że przeczytałam tę wiadomość… To okrutne, ale żywię się cierpieniem innych ludzi. Cudze nieszczęście dodaje mi otuchy”- myśli bohaterka uzmysławiając sobie, że świat nie zmówił się przeciwko niej. Nie tylko ona mam pod górkę.

Thriller czyta się świetnie , by nie powiedzieć jednym tchem , a wartka akcja mocno wciąga .

redakcja2019Ewa Skuta Redakcja2019 Daga Gormann

Konto zielone
konto zielone