Park of Poland- największy Park Wodny w Europie na finiszu .

Docelowo ma mieć 80 ha . Największe centrum rozrywki _ Park of Poland już na przełomie października i listopada formalnie odda do użytku powstający pomiędzy mazowieckim i Łódzkim we Wręczy koło Mszczonowa aquapark „Suntago Wodny Świat” . Z obiektu korzystać może według planów nawet 15 tys. osób dziennie i aż 10 tys. jednocześnie. Pierwsi amatorzy wodnych szaleństw będą mogli korzystać z tych atrakcji jeszcze w tym roku . Docelowo w Park of Poland będzie można spędzić cały dzień , a nawet cały urlop. Przez 5 lat Park of Poland w promieniu 200 km ma wyłączność na tego typu rozrywki i na urządzenie, które umożliwia szaloną zabawę na wzburzonych falach.

Oddanie największego w Europie aquaparku jest pierwszym etapem wielkiej inwestycji rozpoczętej przez izraelską firmę Global City Holdings. Inwestorzy szacują, że koszt budowy Wodnego Parku w ramach Park of Poland wyniósł 160-170 mln euro . Oddanie całości planuje się na 2021 rok

Całość pod nazwą „Park of Poland” będzie za jakieś 6-8 lat, drugim co do wielkości parkiem rozrywki w Europie Oprócz wodnych atrakcji z czasem powstaną tu rollercoastery, galeria handlowa, centrum konferencyjne i kilka hoteli.

Pierwszy etap izraelskie inwestycji w Polsce już teraz wchodzi w fazę końcową . Dopinane są ostatnie sprawy i montowane końcowe elementy.

Zainteresowanie budzą już teraz sadzone w główne hali palmy sprowadzone z Florydy, Dominikany i Malezji.

Suntago Wodny Świat będzie tropikalnym parkiem ze stale panującą wewnątrz temperaturą 32 stopni Celsjusza. Składa się on m.in. z dwóch wielkich, przeszklonych hal, w których zainstalowano największe baseny, m.in. ten ze sztucznymi falami. W halach znajduje się łącznie 740 palm żywych palm, w cieniu których będą mogli skryć się goście aquaparku.

W basenach będzie można wybierać i przebierać

W całym obiekcie do dyspozycji będzie 18 basenów o łącznej powierzchni 3500 metrów kw. Większość pływalni zadaszono w parku wodnym, ale nie zapominano też o basenie zewnętrznym z ciepłą wodą (34 st. C), połączonym z halą Suntago Wodny Świat .

Atrakcją mają być też trzy baseny solne oraz (Dead Sea), tzw. dzika rzeka, „rzeka przygód”, pięć basenów mineralnych, wodne place zabaw czy maszyny Surf-Air( To jedno z niewielu takich urządzeń w tej części Europy. ), która umożliwia serfowanie pod dachem.

Do dyspozycji użytkownikom oddane będą pokoje tematyczne: łaźnia rzymska, grota solna czy komnata śnieżna oraz wiele innych. Do tego 10 saun z różnych stron świata (np. sauna fińska czy malediwska), z czego najgorętsza zaoferuje temperaturę wrzątek czyli 100 stopni Celsjusza.

Na terenie obiektu zainstalowano 4 bary serwujące napoje, z czego 2 będą znajdowały się na wyspach w basenach. Płatności będą tutaj wyłącznie elektroniczne. Należności zostaną zapisane za pomocą chipów do otwierania szafek i rozliczane przy wyjściu z aquaparku

Kto lubi zjeżdżać?

Aquapark to też 32 zjeżdżalnie o łącznej długości 3,2 km. Zostały zainstalowane w osobnej (ale połączonej z pozostałymi) hali. Najdłuższa z nich (czarna) ma aż 320 metrów długości i jest jednocześnie najdłuższą zjeżdżalnią w Europie.

Przepustowość imponująca:

Inwestorzy Park of Poland wyliczają, że Suntago Wodny Świat będzie w stanie przyjąć aż 15 tys. osób dziennie. Jednocześnie w obiekcie będzie mogło znajdować się maksymalnie 10 tys. osób, jednak zapewne tylko część z nich spędzi w parku cały dzień.obsługi

Do twojej dyspozycji:

O sprawną obsługę klientów ma zadbać 500 osób, z czego samych ratowników wodnych będzie 70.

Całość obsługiwać będą 24 kasy biletowe, z których przechodzi się bezpośrednio do ośmiu szatni z szafkami zamykanymi chipem , a dalej do pomieszczenia z prysznicami.

Konstruktorzy podkreślają, że podczas budowy starano się zastosować jak największą ilość naturalnych materiałów, dlatego w Suntago znajdziemy dużo elementów z kamienia. Np. ściany pomieszczeń z prysznicami i ścianki samych kabin wykonane zostały z włoskiego marmuru.

Suntago Wodny Świat …cdn

Suntago Wodny Świat jest najważniejszą częścią całego Park of Poland, jednak niejedynym obiektem kompleksu. W ramach tej samej inwestycji wybudowano już osiedle 96 modułowych domków, a w przyszłości ich liczba zostanie zwiększona. Domki będą stanowiły wygodną bazę noclegową dla osób, które do mszczonowskiego parku udają się na dłuższy pobyt.

Do powstających obiektów dołączono infrastrukturę drogową dookoła Park of Poland,: parkingi dla 2500 samochodów osobowych i miejsca postojowe dla autokarów. Chętnych dowozić mają też autobusy, które przez cały dzień będą kursować między parkiem, a stacją kolejową w Żyrardowie.

Przypomnijmy też , że nieco wcześniej wykonano odwiert termalny o głębokości 1760 metrów dostarczający wodę o temperaturze 43 stopni Celsjusza. Baseny będą napełniane pozyskaną z niego wodą, a jej ciepło będzie odzyskiwane i wykorzystywany do ogrzania aquaparku.

W przyszłości zagospodarowane zostanie również pobliskie jezioro. W sezonie letnim na plaży pojawią się leżaki dla gości oraz możliwość wynajęcia rowerów wodnych i łodzi. 

Przypomnijmy projekt techniczny czyli Suntago Wodny Świat w liczbach z roku 2017:

 • największy zadaszony park wodny w Europie
 • 32 zjeżdżalnie wodne, razem ponad 3 km
 • 320 m – długość najdłuższej zjeżdżalni w Europie
 • rzeka przygód o łącznej długości 150 m
 • symulator do nauki surfingu
 • 820 m2 basenu z falą
 • 15 tys. – tyle w jednym dniu zmieści się osób w Suntago Wodny Świat
 • 2,5 tys. bezpłatnych miejsc parkingowych
 • ponad 8 tys. szafek dla gości
 • ponad 10 różnego rodzaju saun
 • 70 tys. m2 – powierzchnia budowlana obiektu
 • 20 ha – powierzchnia działki na której powstanie Suntago Wodny Świat
 • 20 tys. m2 – powierzchnia ogrodu przylegającego do basenu
 • 3,5 tys. m2 – całkowita powierzchnia basenów
 • 1 tys. m2 – powierzchnia największego basenu krytego
 • 700 prawdziwych palm na terenie ogrodu
 • sześć restauracji oraz pięć barów przy basenach
 • położenie w odległości 40 km od Warszawy i 70 km od Łodzi, między autostradą A2 a drogą ekspresową S8
 • wartość inwestycji: 150 mln euro

Redakcja2019ula Starzyk

Konto zielone
konto zielone