Włochy i Szwajcaria wprowadzają obostrzenia dla turystów

Italia fot Gianulca Grisenti

Turyści przybywający do Włoch będą musieli okazać wynik testu albo poddać się 14-dniowej kwarantannie- premier Giuseppe Conte ogłosił nowe obostrzenia w Italii. Każdy turysta przyjeżdżający do Włoch w okresie świąteczno- noworocznym musi się poddać 14 dniowej kwarantannie. Testy potwierdzające brak koronawirusa będą obowiązywały tylko dla tych, którzy do Włoch przyjeżdżają do pracy. W całym kraju od 21 grudnia br do 6 stycznia 2021obowiązywać ma zakaz przemieszczania się – nawet do swoich domków letniskowych. . Włosi nie mogą też przyjmować osób, które z nimi nie mieszkają zwłaszcza w święta i Sylwestra .

Od 10 grudnia przyjeżdżający do Włoch muszą mieć przy sobie negatywny wynik testu molekularnego lub antygenowego na koronawirusa, wykonanego na 48 godzin przed wjazdem do tego kraju- informację zamieszczono na stronie włoskiego MSZ w ostatni piątek 4.12.2020

Włochy fot. Mati Mango

Obowiązek posiadania testu dotyczy państw UE w tym Polski , a także Islandii, Liechtensteinu, Norwegii, Wielkiej Brytanii, Szwajcarii i księstwa Monako, których obywatele muszą poddać się takiemu testowi na obecność koronawirusa przed wjazdem do Włoch. W przypadku braku takiego testu trzeba poddać się izolacji i nadzorowi sanitarnemu – ogłosiło MSZ w Rzymie podkreślając, że od 21 grudnia do 6 stycznia, przepisy te zostaną zaostrzone. W przypadku wszystkich obywateli z innych krajów, a zatem także Polski,. W okresie świąteczno-noworocznym konieczne będzie poddanie się kwarantannie natychmiast po przyjeździe. Obowiązek dotyczyć będzie zatem osób przybywających do Włoch turystycznie.

wyciąg fot. Luca Nardone

Negatywny wynik testu wystarczy tylko w przypadku, gdy obywatele tych krajów przyjeżdżają z powodu pracy, nauki czy innej pilnej potrzeby albo gdy wracają do swego miejsca zamieszkania.

Ważne jest też to, że wszystkie ośrodki narciarskie we Włoszech będą zamknięte. Hotele wprawdzie będą otwarte , ale nie będzie można organizować w nich żadnych imprez bożonarodzeniowych i sylwestrowych, a działające w nich restauracje zostaną zamknięte o godz. 18.00 , by później realizować tylko zlecenia cateringowe do pokoju hotelowego.

Godzinę dłużej za to mają być czynne sklepy tj do 21.00 , ale w całych Włoszech obowiązuje 25 , 26 i 31 stycznia bezwzględny zakaz opuszczania gmin zameldowania.

Szwajcaria fot. Alexandre Mertens

Szwajcaria

Andora, Chorwacja, Gruzja, Jordania, Litwa, Luksemburg, Czarnogóra, Północna Macedonia, Polska, Portugalia, San Marino, Serbia, Słowenia, Stany Zjednoczone Ameryki, Węgry i mieszkańcy niektórych  regionów Włoch i Austrii – to lista obywateli państw, którzy po przekroczeniu granicy Szwajcarii muszą przejść od 14 grudnia 2020 dziesięciodniową kwarantannę .

Szwajcaria fot. Ricardo ESquivel

Ośrodki narciarskie mogą tymczasem działać, jeśli zachowają reżim sanitarny. Jednak władze lokalne mają zdecydować o ich działalności bądź nie ,po 22 grudnia.

Redakcja2019
Bartek Bachleda
Ula Starzyk
Konto zielone
konto zielone

2 komentarze do “Włochy i Szwajcaria wprowadzają obostrzenia dla turystów”

Możliwość komentowania została wyłączona.