Hej Sokoły …zamknęli szlaki w Tatrach

sokół wędrowny

W Tatrach pojawiła się druga para sokołów wędrownych . Tatrzański Park Narodowy chce, by para spokojnie mogła wychowywać swoje potomstwo.

Od dziś 8 kwietnia do 31 lipca br, zamknięte będą drogi wspinaczkowe i linie udostępnione dla narciarstwa ekstremalnego na obszarze:

Żleb Krygowskiego – Mały Kocioł Mięguszowiecki – Niżnia Galeria Cubryńska – Cubryńska Kopka – z Cubryńskiej Kopki ściany opadające do Mnichowego Żlebu (łącznie ze Żlebem Szulakiewicza). Północnym ograniczeniem jest wylot Mnichowego Żlebu – podstawa ściany Kazalnicy Liliowej i Kazalnicy Cubryńskiej do Żlebu Krygowskiego.

Nadal możliwy jest zjazd na nartach z Przełęczy Hińczowej przez Wielką Galerię Cubryńską, Mały Kocioł Mięguszowiecki do Morskiego Oka.

Przypominamy, że przed kilkoma dniami potwierdzono gniazdo sokoła wędrownego we wschodniej ścianie Kościelca. Z tego powodu od 31 marca do 31 lipca zostały zamknięte drogi wspinaczkowe i linie udostępnione dla uprawiania narciarstwa ekstremalnego od Komina Drewnowskiego po Żleb Zaruskiego.

Sokół wędrowny jest gatunkiem wrażliwym, rzadkim i cennym. Do końca lipca młode sokołów powinny już bezpiecznie opuścić gniazdo.


Środowisku taternickiemu dziękujemy za czujność, cenny sygnał i wsparcie naszych działań.- czytamy na stronie TPN

Redakcja2019
Bartek Bachleda
Konto zielone
konto zielone